Detay

XtraSorb (eski adı Cellusorb)

Model: ENR025

ID: 1000761

Stokta : Var

Durum: Yeni


ENR025 - 10 kg Balya (Palet başına 16 balya)

Enretech XtraSorb, su yüzeyinden yağ ve yakıt temizlemek için kullanılır. %100 biyolojik olarak çözünebilen selüloz atıklarından üretilmiştir. XtraSorb özel moleküler yapısı sayesinde yağı çeken ve suyu reddeden özelliktedir. Tüm hidrokarbonları hızla bünyesine alır ve ıslak olduğunda bile kendi ağırlığının 19 katını emebilir.

XtraSorb liman, dok, rıhtım, marina, yakıt ikmal deposu, plaj, kuş cenneti, resif, mangrov alanları gibi yağ ve yakıt sızıntılarının ve dökülmelerin yaşanabileceği yerlerde, küçük ölçekli sızıntılarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. XtraSorb kendi başına ya dasock (çorap) boom, pillow (yastık) veya bilge ‘rat’ (sintine faresi) şeklinde kullanılabilir. XtraSorb kirlenmiş su yüzeyine uygulandığında çoğu abzorbanın aksine, ince film halindeki yağları emer, ışıltıları ortadan kaldırır.

XtraSorb yağmur suyu toplama sistemlerinde, yağ kapanlarında ve önleme sistemlerinde biriken hidrokarbonları temizlemek için en hızlı, ekonomik ve çevre dostu seçenektir.


ÖZELLİKLER VE AVANTAJLAR

    Hızlı su emilimi – XtraSorb’un hızlı emme özelliği hassas ekosistemlerde ürünü ideal kılmaktadır. Çevreye etkisi yoktur, hayvanlara, bitkilere ve su ekolojisine zararlı değildir.
    Üstün emme gücü – az miktarlarda XtraSorb ile büyük kapsamlı temizlik yapılabildiği için çok ekonomiktir. Yüksek yüzdürme özelliği kontrol ve toplama işlemlerini kolaylaştırır. Kullanımı kolay ve güvenlidir.
    Geri dönüşümlü hammaddeden üretim – Cellusorb %100 selülozdur, biyolojik olarak çözünebilir ve aşındırıcı özellikleri yoktur.
    XtraSorb %5’den az kül bırakacak şekilde 150,000 BTU/kg ısıl değeri ile yakılabilir özelliktedir.
    XtraSorb uygulaması protokolünde sızıntıyı tamamen kapatacak miktarda ürünün yüzeye uygulanması önerilmektedir. Sızıntı sudan hızlıca emilir ve kullanılan XtraSorb sıyırma ya da ağ kullanma yoluyla geri kazanılabilir. C10-C36 petrol hidrokarbonlarını emme amacıyla kullanılan XtraSorb çoğu Eyalette katı atık depolama alanlarına bırakılma yönünde EPA onaylıdır. Fakat, kullanılan XtraSorb maddelerin doğru şekilde bertarafında daima bölgenizdeki atık otoritesiyle irtibat kurmanız gereklidir.